V orodni vrstici lahko najdemo tudi orodje zbirka grafov (Chart library). S klikom na orodje se nam odpre novo okno, kjer lahko kliknemo na možnost ustvarjanja novega grafa ali uvažanje že obstoječega.
S klikom na ustvarjanje novega grafa se nam odpre novo okno, kjer lahko z uporabo iskalnika entitet (security finder) prikličemo Bloombergov graf neposredno v excel. Izberemo lahko recimo indeks Nemške borze DAX ter ga dodamo v nabor. Izberemo lahko več različnih elementov, ki bi jih želeli prikazati.
Sledimo postopku za ustvarjanje novega grafa. V naslednjem koraku graf poimenujemo in določimo časovni interval.
Naslednji korak je najpomembnejši. Določiti moramo vsebino grafa. Na izbor imamo veliko različnih lastnosti. Nekatere so si med seboj zelo podobne, prikazujejo pa malenkostne razlike. Tudi imena so si lahko med seboj zelo podobna, zato bodimo zelo pozorni! S klikom na posamezno lastnost se nam spodaj prikaže tudi opis. Desno od imena lastnosti je v oglatem oklepaju zapisana tudi koda prikaza. Te kode nam omogočajo lažji izbor, če jih poznamo že v naprej in preprečujejo, da bi se zmotili.
Predvsem moramo biti tudi previdni pri izboru, saj določene entitete nimajo podatkov za vse možne izbrane lastnosti. Vedeti moramo, kaj izbran element sploh pomeni in vsebuje. V našem primeru, ko želimo prikazati nemški indeks DAX, nas bo najverjetneje zanimala cena, volumen, ne bo nas pa zanimala ocena ESG ali kaj podobnega, za kar podatkov sploh ni (vsaj ne neposredno, DAX 50 ESG to ureja posebej).
V zadnjem koraku le še poskrbimo za končne nastavitve in podrobnosti. S pritiskom na gumb Finish bomo graf ustvarili. Nekaj časa počakamo, da se graf naloži. Ustvari se nam osnovni črn graf, kot bi ga videli na Bloombergovem terminalu.
Povečamo ali pomanjšamo ga lahko s premikom miške na rob, dokler se ta ne obarva oranžno. Desno zgoraj imamo tudi Edit Chart gumb, ki nam omogoča spreminjati dodatne nastavitve. Osnovni prikaz je prikazoval indeks DAX. Poleg prikazane cene mu lahko dodamo volumen, drseča povprečja ali kaj drugega. Dodajamo lahko tudi druge entitete na sekundarno os za primerjavo. Vse prikaze tudi primerno obarvamo, da lažje vizualno ločimo med izbori. Za primerjavo v našem primeru dodamo nemško podjetje Porsche (izbrali smo Porsche, ker je vključen v DAX). Vidimo lahko, da v opazovanem obdobju sicer premiki nekoliko sledijo indeksu, vendar so premiki večji in s padanjem izkazuje slabšo uspešnost podjetja v primerjavi z indeksom.
Ko enkrat grafe ustvarimo, se bodo shranili in jih bomo lahko kasneje ponovno priklicali in spreminjali.
Že ustvarjen graf lahko izberemo. Spet poskrbimo za končne nastavitve in pritisnemo gumb Finish za prikaz. Prikazan bo v stanju, kot smo ga pustili ob zadnji uporabi. Ne bo osnovni Bloombergov prikaz samo s zaključno ceno kot prvotno, vendar bo ohranil tudi spremembe z dodajanjem podjetja Porsche in spreminjanjem barv.