Oddaljeni dostop do e–virov

Kaj je RUL?

Repozitorij Univerze v Ljubljani – RUL omogoča zbiranje in hranjenje elektronskih oblik zaključnih del študija ter objav zaposlenih na Univerzi in raziskovalnih podatkov.

Uporabnikom z vsega sveta so za uporabo vsebin Repozitorija Univerze v Ljubljani na voljo dvojezične spletne in mobilne aplikacije.

Repozitorij je kompatibilen z navodili OpenAIRE in s tem izpolnjuje določila o obvezni odprti dostopnosti vseh objav iz sofinanciranih projektov v okvirnem programu Obzorje 2020, nacionalnim financerjem pa omogoči preverjanje izpolnjevanja določil glede odprtega dostopa v sofinanciranih programih in projektih. Repozitorij Univerze v Ljubljani je povezan s COBISS-om in SICRIS-om.

RUL je javno dostopen in za njegovo uporabo ne potrebujemo nobene prijave.